Subota, 18.02.2017.

23:11

Primera: Sevilja ponovo druga, minimalac Deportiva

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Eibar sa 2:0, u utakmici 23. kola španskog prvenstva i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Getty Images

Sevilja je povela u 30. minutu golom Pabla Sarabije, a pobedu je obezbedio Viktor Vitolo u prvom minutu nadoknade vremena, posle asistencije Stevana Jovetića.

Sevilja je posle druge uzastopne pobede u prvenstvu preuzela drugo mesto na tabeli sa 49 bodova i ima bod više, ali i utakmicu više od Barselone, koja u nedelju uveče igra protiv Leganesa.

Eibar je prekinuo niz od tri pobede i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 35 bodova.

Fudbaleri Alavesa pobedili su na gostujućem terenu Deportivo iz La Korunje sa 1:0. Jedini gol postigao je Manu Garsija iz penala u 68. minutu. Aleksandra Kataija i Nenada Krstičića nije bilo ni na klupi gostiju.

Alaves je 11. na tabeli sa 30 bodova. Deportivo je pretrpeo treći uzastopni poraz, u poslednjih šest utakmica nema pobedu i zauzima 16. mesto na tabeli sa 19 bodova, tri više od zone ispadanja.

Ranije tokom dana, Real Madrid je pobedio Espanjol sa 2:0, dok je Atletiko Madrid pobedio Sporting Hihon sa 4:1.

1. Real Madrid 21 16 4 1 56:18 52
2. Sevilja 23 15 4 4 46:28 49
3. Barselona 22 14 6 2 61:18 48
4. Atletiko Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. Real Sosijedad 22 13 2 7 36:31 41
6. Viljareal 22 9 9 4 29:15 36
7. Eibar 22 10 5 8 36:31 35
8. Atletik Bilbao 22 10 5 7 28:26 35