Četvrtak, 16.02.2017.

19:00

LE: 'Pevci' bez pobede, evrogol Bernardeskija

Fudbaleri Fiorentine savladali su Borusiju Mehengladbah golom Frančeska Bernardeskija, u okviru šesnaestine finala Lige Evrope - 1:0.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Ljubičasti' su poveli golom Italijana u 44. minut koji je postigao fenomenalan slobodnjak pogodivši samo rašlje gola.

Srpski fudbaler Nenad Tomović dobio je priliku da zaigra za Fiorentinu u 86. minutu meča.

Fudbaleri Totenhema izgubili su u Belgiji od ekipe Genta minimlanim rezultatom od 1:0.

U nezanimiljivoj utakmici domaćini su poveli u drugom poluvremenu golom francuskog napadača Džeremija Perbeta. Stefan Mitrović odigrao je ceo meč za ekipu Genta, dok Darka Bjedova zbog povrede nije bilo u sastavu.

Šahtjor je minimalnim vođstvom slavio u Vigu, a najzaslužniji za trijumf bio je Gustavo Blanko Lešuk u 27. minutu meča. Nemanja Radoja koji nastupa za Sltu bio je na terenu do 67. minuta, a na ovom meču zaradio je i žuti karton.

Lion je napravio veliki korak pošto je ubedljivim rezultatom savladao AZ Alkmar sa 3:1.

Dva gola postigao je Aleksandar Lakazet u 45. i 57. minutu, dok je prvi pogodak postigao Tusar u 26, a konačnih 4:1 postavio je Feri u nadoknadi vremena.

Najubedljiviju pobedu večeras zabeležio je ruski Rostov koji je deklasirao Spartu iz Praga rezultatom 4:0.

Kopenhagen je bio bolji od Ludogoreca i u Bugarskoj slavio rezultatom 2:1.

Uroš Matić odigrao je ceo meč za gostujući tim, dok je Andrija Pavlović ušao u 71. minutu.