Subota, 04.02.2017.

17:45

Šalke prekinuo seriju Bajerna u Minhenu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 sa Šalkeom, u utakmici 19. kola nemačkog prvenstva i prekinuli niz od sedam pobeda.

Getty image

Nemački šampion poveo je u devetom minutu golom Roberta Levandovskog, što je bio njegov 15. gol u prvenstvu. Bod Šalkeu doneo je Naldo u 13. minutu.

Bajern je tako četvrti put u prvenstvu odigrao nerešeno i ostao je prvi na tabeli sa 46 bodova. Šalke zauzima 11. mesto sa 22 boda.

Osim te utakmice, u ostala četiri današnja meča u Bundes ligi pobedile su domaće ekipe.

Herta je pobedila Ingolštat sa 1:0 i popela se na četvrto mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Genki Haraguči u prvom minutu.

Berlinski tim sada ima 33 boda, dok je Ingolštat pretrpeo 12. prvenstveni poraz i pretposlednji je na tabeli sa 15 bodova.

Fudbaleri Kelna pobedili su Volfsburg sa 1:0 golom Antonija Modesta u 81. minutu i popeli se na peto mesto na tabeli sa 32 boda. Volfsburg je posle drugog uzastopnog poraza 14. na tabeli sa 19 bodova.

Hofenhajm je pobedio Majnc sa 4:0, a Borusija iz Menhengladbaha bila je bolja od Frajburga sa 3:0.

Dortmund je u poslednjem subotnjem meču savladao Lajpcig sa 1:0