Subota, 04.02.2017.

15:24

Čelsi pobedom u derbiju ka šampionskoj tituli!

Fudbaleri Čelsija nastavili su pohod na titulu pošto su u londonskom derbiju savladali ekipu Arsenala – 3:1 (1:0).

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Plavci’ su nakon remija protiv Liverpula zabeležili trijumf u Londonu i sada imaju veliku prednost i čak 12 bodova više od svog današnjeg protivnika, ali i Totenhema, koji ima meč manje.

Domaćini su poveli golom Markosa Alonsa, španskog fudbalera koji blista u dresu Čelsija.

On se u 13. minutu posle prečke koju je pogodio Dijego Kosta našao u duelu sa Ektorom Beljerinom i postigao gol, ali je tom prilikom povredio španskog fudbalera, koji je izgubio svest zbog čega je morao i da napusti teren.

Sa minimalnim vođstvom ’Plavci’ su otišli na odmor, da bi u istom ritmu nastavili u nastavku meča, a pravi spektakl priredio je sjajni Eden Azar.

Belgijski reprezentativac je pokupio loptu tačno na centru, a onda je pored četvorice igrača vodio do šesnaesterca, bacajući na zemlju usput gostujuće defanzivce. Kada je ušao u kazneni prostor, prevario je dvojicu čuvara i golmana i smestio loptu u gol za 2:0.

Pitanje pobednika u derbiju 24. kola Premijer lige postavio je bivši fudbaler Arsenala Sesk Fabregas koji je iskoristio grešku golmana ’Tobdžija’. Počasni gol postigao je Olivije Žiru, koji je glavom iskoristio pas Naća Monreala i savladao domaćeg golmana.

Srspki fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo meč u dresu ’Plavaca’.

Čelsi se tako revanširao protivniku za poraz u prvom delu sezone i upisao petu pobedu zaredom na Stamford Bidžu protiv gradskog rivala.

’Plavci’ su prvi na tabeli sa 59 poena, dok je Arsenal treći na tabeli sa 47.

1. Čelsi 24 19 2 3 51:17 59
2. Totenhem 23 13 8 2 45:16 47
3. Arsenal 24 14 5 5 52:28 47
4.Liverpul 23 13 7 3 52:28 46
5. Mančester Siti 23 14 4 5 47:28 46
6. Mančester Junajted 23 11 9 3 33:21 42
7. Everton 23 10 7 6 34:24 37
8. VBA 9 6 8 31:29 33