Fudbaleri Dortmunda slavili protiv Bremena u 17. kolu Bundeslige, dok je ekipa Šalkea u poslednjim trenucima savladala Ingolštad.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Dortmund je u Bremenu poveo već u petom minutu, kada je Andre Širle posle solo prodora postigao gol.

Borusija je imala inicijativu, a stvari po domaće delovale su baš loše u 39. minutu, kada je golman Verdera Jaroslav Drobni đonom udario Marka Rojsa po butini, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Posle toga je izašao Feliks Vidvald, a u igru ušao iskusni golman Klaudio Pisaro.

Verder je sam finiš prvog poluvremena iskoristio za napade, pogodio je prečku u trećem minutu nadoknade, a gol je postigao u 59. minutu, kada je Klemens Fric savladao Romana Vajdenfelera.

Dortmund je posle toga krenuo u napad, počeo da ređa šanse, tako da je Lukas Pišček u 72. minutu postigao gol za pobedu.

Gnabri je zbog povrede morao da napusti teren u 27. minutu, a zamenio ga je ’Zlatni Orlić' Miloš Veljković.

Verder je u prvom poluvremenu mogao do gola, Robert Bauer je sa ivice kaznenog prostora odlično šutirao, ali je prečka spasila Borusiju.

Fudbaleri Borusije su četvrti na tabeli sa 30 bodova, dok je Verder na 15. poziciji sa 16.

Šalke je kod kuće prekinuo seriju mečeva bez pobede pošto je savladao Ingolštat 1:0. Starter u ekipi i došao na deveto mesto, sa 21 bodom. Starter u ekipi Šalkea bio je srpski fudbaler Matija Nastasić.

Volfsburg je minimalnim rezultatom savladao Hamburg i tako ostvario svoj treći uzastopni trijumf i stekao šest bodova više od timova iz opasne zone.Starter na ovom susretu bio je Filip Kostć.

’Vukovi’ su do gola došli u 83. minutu, a junak meča bio je Mario Gomes.

Hofenhajm je kao gost savladao Augsburg rezultatom 2:0, a golove su postigli Vagner u 47. i Andrej Kramarić u 64. minutu. a ekipa je sada, makar privremeno, izbila na treće mesto, sa 31 osvojenim bodom. Dortmund i Herta imaju po 30, ali ekipa iz Berlina ima meč manje.

Drugoplasirani Lajpcig ima 36 bodova, koji kasnije dočekuje Ajntraht.

Duel Darmštata i Menhengladbaha završen je bez golova.

1.Bajern 17 13 3 1 40:10 42
2. Leipcig 16 11 3 2 31:15 36
3. Hofenhajm 17 7 10 0 30:17 31
4. Dortmund 17 8 6 3 37:20 30
5. Herta 16 9 3 4 24:16 30
6. Frankfurt 16 8 5 3 22:12 29
7. Keln 16 6 7 3 21:15 25
8. Frajburg 17 7 2 8 22:29 23