Subota, 21.01.2017.

15:13

Prva pobeda Espanjola u 2017.

Fudbaleri Espanjola zabeležili su prvu pobedu u novoj godini, pošto su na svom terenu pobedili Granadu sa 3:1, u 19. kolu španske Primere.

Izvor: mn

Autor: mn

Getty Images

Posle remija s Deportivom i poraza od Valensije u 2017, Espanjol je konačno slavio u uzbudljivom meču.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Hosea Antonija Rejesa, a gosti su izjednačili lepim golom Andreasa Pereire iz slobodnog udarca u 23. minutu.

Domaći tim je, međutim, otišao na poluvreme s vođstvom, pošto je Pablo Pijati u 32. minutu posle jedne akcije savladao golmana Giljerma Očou. Konačan rezultat postavljen je na samom početku drugog poluvremena golom Marka Navara sa distance.

Oba tima su se borila do kraja, ali nisu stvarali prave šanse, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

Espanjol se popeo na 10. mesto tabele sa 26 bodova, dok je Granada ostala na pretposlednjem mestu sa samo 10 osvojenih bodova.