Nedelja, 01.01.2017.

16:15

PL: Totenhem savršeno otvorio 2017. godinu

Fudbaleri Totenhema na fantastičan način otvorili su novu, 2017. godinu – ubedljivim trijmfom nad Votfordom u gostima.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Alex Morton/Getty Images

Totenhem je prvog dana nove godine, u utakmici 19. kola Premijer lige, savladao Votford rezultatom 4:1 na 'Vikaridž roudu'.

'Pevci' su sav posao završili već u prvom poluvremenu posle kojeg je na semaforu stajalo 3:0 – goleadu je otvorio Hari Kejn u 27. minutu kada ga je sa desnog boka sjajno proigrao Kiran Tripije, a on rutinski prevario protivničkog golmana.

Samo šest minuta kasnije videli smo sličnu situaciju, Tripije je savršeno centrirao, najbolji igrač Totenhema bio brži od čuvara i zakucao loptu pod prečku golmana Eurelja Gomeša.

Izabranici Maurisija Poćetina nisu želeli da se zaustave i već do petnaestominutne pauze su obezbedili trijumf. Dele Ali je prihvatio odbitak u kaznenom prostoru, otresao se čuvara i rutinski pogodio donji desni ugao.

Isti igrač je u prvom napadu u drugom poluvremenu prihvatio ubacivanje Kejna i posle nešto slabijeg prijema uspeo da provuče loptu ispod brazilskog čuvara mreže.

Od tog trenutka tempo utakmice je opao, iako je Hari imao priliku da kompletira het-trik. Gosti iz Londona nisu želeli da se previše forsiraju, čuvali su loptu i rutinski priveli susret kraju.

Nakon novog trijumfa, četvrtog uzastopnog, Totenhem se popeo na treću poziciju sa 39 bodova, koliko ima i Mančester siti, dok su 'Stršljenovi' pali na 13. mesto sa 22 boda.