Nedelja, 18.12.2016.

22:51

Mesi se igrao, zna se ko je gazda Barselone

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol sa 4:1, u derbiju prestonice Katalonije i duelu 16. kola La lige.

Getty images

Barselona je potvrdila da polako ulazi u formu, a protiv Espanjola je meč rešila u drugom poluvremenu.

U prvom je viđen samo gol Luisa Suaresa koji je u 18. minutu posle sjajne lopte Andrea Inijeste pogodio za 1:0. Urugvajac je majstorski primio loptu, dao je sebi for i potom rutinski savladao golmana gostiju.

U nastavku se raszigrao i Lionel Mesi, pa je Barsa mnogo lakše reila meč u svoju korist. Odlični Đordi Alba je u 67. minutu psotigao gol za 2:0, a samo minut kasnije Mesi je dodao Suaresu za 3:0.

Lopes je smanjio 11 minuta pre kraja, da bi Mesi u 90. minutu overio još jedno briljantno izdanje.

Barsa ima meč više i tri boda manje od Reala na drugom mestu, a Espanjol je deveti sa 22 boda.