Fudbaleri Sevilje pobedili su Valensiju u derbiju kojim je zatvoren subotnji program 13. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Aitor Alcalde/Getty Images

Sevilja je na ’Ramon Sančes Pishuanu’ savladala Valensiju rezultatom 2:1 i popela se na drugu poziciju na tabeli.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Andalužani su stigli u vođstvo u 53. minutu – po desnom boku probio je Vitolo, centrirao na drugu stativu, loptu je zakacio Garaj i prevario svog golmana.

Međutim, gosti su it tog trenutka zaigrali agresivniji i stigli do izjednačenja desetak minuta kasnije. Žoao Kanselo lepo je proigrao Munira, a ovaj rutinski poslao loptu pored Serhija Rika.

Ušlo se u nešto mirniji period meča i činilo se da bismo mogli da vidimo remi u Sevilji, ali tako nije mislio Pareha, koji hvata odbitak posle kornera i kroz šumu nogu ga šalje uz desnu stativu.

Izabranici Horhea Sampaolija sada imaju 27 bodova, jedan više i utakmicu više od trećeplasirane Barselone, dok su ’Slepi miševi’ ostali na dva mesta iznad zone ispadanja sa samo 11 bodova.

U drugom meču dana Espanjol je sa 3:0 dobio Leganes – dvostruki strelac bio je Pablo Pjati, a jednom je mrežu gostiju zatresao Moreno.