Subota, 26.11.2016.

20:31

Bajern prekinuo crni niz

Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 2:1, u derbiju 12. kola nemačke Bundeslige.

Getty images

Tim Karla Ančelotija je ovom pobedom prekinuo seriju od tri uzastopne utakmice bez trijumfa u svim takmičenjima i sa 27 bodova ponovo se približio vodećem Lajpcigu na samo tri boda zaostatka.

Nisu Bavarci blistali ni na ovom meču, ali ej ipak osvojili tri boda što je njima i najvažnije u ovom trenutku.

Mrežu gostiju načeo je bivši igrač Barselone Tijago Alkantara koji je u 30. minutu pogodio. Ipak, na poluvremenu je bilo nerešeno, a krivac za to je Čalhanoglu koji je u 35. minutu bio strelac posle asistencije Branda.

U nastavku je Bajern brzo stigao do nove prednosti i ispostaviće se pobede. Kimih je uputio dobar centaršut, a Mats Humeles je overio trijumf Bajerna.

Ekipa iz Leverkuzena pretrpela je šesti poraz u sezoni i sada je na dvetom mestu sa 16 bodova.