Subota, 26.11.2016.

18:06

Real preživeo potop i Hihon na 'Bernabeuu'

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su desetu pobedu u sezoni u 13. kolu Primere, pošto su sa 2:1 savladali Sporting Hihon.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Denis Doyle/Getty Images

Real je po izuzetno teškom vremenu i jakoj kiši koja je padala tokom čitavog meča uspeo da pobedi, iako je strepeo u finišu.

Posle dva gola Ronalda sa jedne, i Karmone sa druge strane, Duje Čop je u 79. minutu promašio penal i ’Kraljevski klub’ se izvukao.

Portugalac je prvi pogodak postigao sa bele tačke u petom minutu, pošto je prethodno dosuđen penal zbog sumnjivog starta nad Lukasom Vaskesom. Nešto manje od 15 minuta kasnije odlično je reagovao glavom na centaršut Nača, pre nego što je Karmona uneo neizvesnost.

Ipak, nakon promašaja Čopa bilo je jasno da će bodovi ostati u prestonici Španije.

Realu je ovo šesta uzastopna pobeda u Primeri i 20 utakmica od početka sezone bez poraza. Klub iz Madrida je prvi na tabeli sa 33 boda, odnosno ima sedam bodova više od Barselone koja ima meč manje.

Sporting je, na drugoj strani, na 18. mestu na tabeli sa samo devet osvojenih bodova.

Real u narednom kolu gostuje Barseloni, a Sporting dočekuje Osasunu.