Četvrtak, 24.11.2016.

21:05

LE: Gol Stojiljkovića, ispao Inter

Fudbaleri Genta i Brage odigrali su nerešeno 2:2 u H grupi petog kola Lige Evrope.

Izvor: mn

Autor: mn

EPA/ABIR SULTAN

Vodeći gol za portugalski tim postigao je srpski fudbaler Nikola Stojiljković u 14. minutu.

Šahtjor je ranije obezbedio prvo mesto, ali to ukrajinsku ekipu nije psrečilo da ostvari ubedljiv trijumf nad Konjasporom sa 3:0. Ova ekipa se nalazi u sjajnoj ormi pošto je vezala 21 meč bez poraza u svim takmičenjima.

Odluka o tome ko će iz ove grupe proći dalje biće doneta u poslednjem kolu, s obzirom da Braga ima šest bodova, a Gent jedan manje.

Fiorentini je bio potreban bod kako bi se plasirala dalje, ali je navijače u Firenci šokirao Rodriges u 93. minutu koji je doneo pobedu PAOK-u sa 3:2. Sve dileme o tome ko će proći dalje u J grupi biće rešene u poslednjem kolu. Fiorentina samo teorijski može da ostane bez druge faze, pošto ima tri boda više od PAOK-a i Karabaga, sa kojim igra u poslednjem kolu, ali ima bolju gol-razliku.

Fudbaleri Intera završili su takmičenje u grupnoj fazi, pošto su u meču K grupe poraženi od Hapoela Ber Ševe sa 3:2, a pobednički pogodak postignut je u 93. minutu. Nerazuri su ispustili dva gola prednosti iz prvog poluvremena kada su golove postigli Ikardi i Brozović.

Sparti je bila potrebna pobeda da bi prošla dalje, a češki tim je savladao Sautempton minimalnim rezultatom. U K grupi Sparta ima 12 bodova, a Sautempton i Hapoel po sedam.

Fudbaleri Šalkea obezbedili su prvo mesto u grupi I, pošto su na svom terenu pobedili Nicu sa 2:0 i tako lidera francuskog prvenstva ostavili bez šanse da se plasira u drugu fazu. Šalke je sa po golom u svakom poluvremenu osvojio svoj 15. bod i sada ima osam više od Krasnodara, koji je odigrao 1:1 sa Salcburgom. Austrijska ekipa ima četiri boda, a Nica tri. Krasnodar u poslednjem kolu ide u goste Nici, dok Salcburg čeka Šalke.

Ajaks je i zvanično obezbedio plasman u drugu fazu sa prvog mesta u Grupi G, pošto je pobedio Panatinaikos 2:0. Selta i Standard Lijež odigrali su 1:1, tako da sada imaju po šest bodova, sedam manje od holandske ekipe. Standard u poslednjem kolu čeka Ajaks, dok Selta ide u goste Panatinaikosu, koji ima jedan bod.