Četvrtak, 24.11.2016.

18:59

LE: Pobeda Fenera, Junajted ne sme da izgubi

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Zorju sa 2:0 u petom kolu Lige Evrope, pa sa prvog mesta i 10 osvojenih bodova čekaju meč Mančester Junajteda i Fejenorda.

Izvor: mn

Autor: mn

EPA/TOLGA BOZOGLU

Posle tog susreta situacija u grupi bi mogla da bude mnogo jasnija.

Ekipa Žozea Murinja ne sme da izgubi, ako želi da ostane u trci za prolaz. Ako dva tima odigraju nerešeno, ili Junajted pobedi, sve će biti rešeno u poslednjem kolu u meču Fejenorda i Fenera u poslednjem kolu.

Turski tim je u dobroj formi, zabeležio je šest pobeda u nizu u svim takmičenjima, prvi je na tabeli sa 10 bodova, Fejenord ima 7, a Junajted bod manje, dok je Zorja poslednja sa dva.

Fudbaleri APOELA poraženi su od Astane sa 2:1 u petom kolu B grupe Lige Evrope, pa tako još nisu uspeli da obezbede prolaz u narednu fazu. Njima je bila potrebna pobeda, kako bi potvrdili plasman dalje, ali je Astana golovima Aničića i Despotovića osvojila sva tri boda.

Astana je vratila šanse za prolaz dalje, ali da bi tako i ostalo i u poslednjem kolu, potrebno joj je da Olimpijakos izgubi od Jang Bojsa, pa da ona savlada švajcarski tim u narednom meču.

Kiparska ekipa zadržala je prvo mesto sa devet bodova. Kazahstanska ekipa sada ima pet bodova, drugoplasirani Olimpijakos sedam, a poslednji Jang Bojs četiri.

Anderleht je savladao Gabalu sa 3:1 u meču C grupe i prošao u narednu rundu. Belgijski tim je prvi poveo, Gabala je uspela da izjednači iz penala, ali je propustila priliku 15 minuta pre kraja, takođe sa bele tačke da stigne do preokreta, pa je to Anderleht kaznio golom Burna u poslednjem minutu, a tačku na meč stavio je Teodorčik u 94.

Zenit je zadržao maksimalan učinak pobedom nad Makabijem iz Tel Aviva sa 2:0 u susretu D grupe. Kokorin je doveo ruski tim u vođstvo u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je Keržakov koji je sa 16 metara iz slobodnog udarca savladao srpskog golmana Predraga Rajkovića.