Nedelja, 13.11.2016.

22:45

Osmica Belgije, BiH bod u Grčkoj, Portugal siguran

Fudbaleri Bosne i Hercegovine odigrali su 1:1 u gostima sa Grčkom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018.

Getty images

BiH je povela autogolom Orestisa Karnezisa u 32. minutu, a izjednačenje domaćem timu doneo je Jorgos Cavelas u šestom minutu nadoknade vremena.

Obe ekipe su večerašnju utakmicu završile sa 10 igrača. Edin Džeko je u 80. minutu dobio drugi žuti karton, a Kirjakos Papadopulos direktan crveni. Grčka je druga sa 10 bodova, dok je BiH treća sa sedam.

Prva u grupi je i dalje Belgija, koja je večeras kod kuće pobedila Estoniju sa 8:1. Dris Mertens postigao je het-trik, dok je Romelu Lukaku dao dva gola. "Djavoli" imaju sve četiri pobede i 12 bodova.

Portugal je kod kuće pobedio Letoniju sa 4:1. Kristijano Ronaldo je postigao dva gola i promašio penal, ali je evropski prvak ovim trijumfom došao na drugo mesto u grupi, sa devet bodova, tri manje od Švajcarske, koja je ranije danas pobedila Farska Ostrva 2:0. Madjarska je treća sa sedam bodova.