Nedelja, 30.10.2016.

14:41

Kalčo: Atalanta ubedljivo savladala Đenou

Fudbaleri Atalante savladali su na svom stadionu ekipu Đenoe 3:0, u 11. kolu Serije A.

Izvor: SM

Autor: SM

EPA/PAOLO MAGNI

Junak pobedničke ekipe bio je fudbaler Slovenije Jasmin Kurtić koji je postigao dva gola krajem prvog poluvremena, dok je trijumf overio Alehandro Gomes šest minuta pre kraja.

Kurtić je prvo u 36. minutu doneo prednost Atalanti, na asistenciju Roberta Gagljardinija, da bi u sudijskoj nadoknadi duplirao vođstvo svog tima.

Argentinski fudbaler Alehandro Gomes je sa ivice šesnaesterca šutirao u desni ugao protivničkog golmana i tako stavio tačku na meč u 86. minutu, posle druge asistencije Andrea Patanje.

Atalanta se sada nalazi na deobi petog mesta sa Milanom sa 19 bodova, dok je klub iz Đenove na devetoj poziciji sa četiri boda manje.
Srpski fudbaler Aleksandar Pešić bio je na klupi pobedničkog tima, dok je Darko Lazović odigrao ceo meč u dresu Đenoe, a bivši fudbaler Partizana Nikola Ninković ušao je u 62. minutu i nije uspeo da pomogne svom timu da osvoji bodove.

1. Juventus 11 9 0 2 23:8 27
2. Roma 10 7 1 2 26:12 22
3. Napoli 11 6 2 3 20:12 20
4. Milan 10 6 1 3 16:14 19
5. Atalanta 11 6 1 4 16:13 19
6. Lacio 10 5 3 2 20:11 18
7. Fiorentina 10 4 4 2 13:10 16
8. Torino 10 4 3 3 20:13 15