Subota, 29.10.2016.

20:10

Atletiko se kockao protiv Andalužana

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Malagu 4:2 (3:1), u meču desetog kola La lige.

"Jorgandžije" su zamalo od gotovog napravile veresiju, jer su umalo prokockale prednost od 3:1 sa poluvremena.

Janik Fereira Karasko i Kevin Gameiro su bili dvostruki strelci, a Antoan Grizman dvostruki asistent u šestoj pobedi Atletika.

Karasko je doneo vođstvo u sedmom minutu, a već u 24. ju je duplirao Gameiro. Sedam minuta kasnije Ramires vraća goste u meč, ali Gameiro drugim golom donosi Atletiko +2 pred poluvreme.

Izgledalo je da će domaćin rutinski privesti meč kraju, ali pola sata pre kraja Stefan Savić dobija drugi žuti karton, u roku od 11 minuta.

To Andalužani koriste i preko Kamača smanjuju na 3:2 već u 64. minutu, ali pet minuta pre kraja Karasko koristi dosta prostora u odbrani gostiju i sjajnim prodorom overava trijumf Atletika.

Na kraju je i Malaga meč završila sa desetoricom jer je isključen frustrirani Kastro.

Atletiko je iskoristio remi Sevilje u Hihonu i izjednačio se sa drugim timom iz Andaluzije na deobi druge pozicije sa po 21 bodom, tri manje od rivala Reala, ali bi do kraja dana mogla da ih prestigne Barselona, a u nedelju i Viljareal.

Malaga je poražena posle tri kola i ostala je u sredini tabele sa 12 bodova.