Subota, 29.10.2016.

18:17

Het-trik Ronalda, Srbima šansa s klupe

Kristijano Ronaldo ostvario je het-trik u ubedljivoj pobedi Real Madrida nad Alavesom sa 4:1, u desetom kolu La lige.

Portugalac je sa dva gola sredinom prvog poluvremena doneo preokret Madriđanima posle ranog gola Dejversona, a treći je postigao u 88. minutu.

Ronaldo je imao dva penala u Vitoriji, prvi je iskoristio za 1:1, dok je drugi promašio 11 minuta pre kraja meča. Pet minuta kasnije Alvaro Morata je potvrdio pobedu, pre nego što je Portugalac stigao do het-trika.

Za Alaves su u subotu nastupila obojica srpskih fudbalera, ali su i Nenad Krističić i Aleksandar Katai šansu dobili sa klupe za rezerve. Krstičić je ušao u 62. minutu, a Katai pet minuta kasnije.

Real je iskoristio remi Sevilje u Hihonu i stekao tri boda prednosti nad prvim pratiocem na vrhu tabele, dok je Alaves trećim porazom u poslednja četiri meča nastavio pad ka donjem delu tabele.