Četvrtak, 06.10.2016.

20:45

Remiji u Beču i Torinu, Kosovo 0:6, čudesni Island

Fudbaleri Austrije i Velsa remizirali su 2:2, u drugom kolu Grupe D u kojoj je i Srbija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

U drugom meču grupe Irska je minimalnim rezultatom savladala Gruziju, dok su u derbiju večeri u Grupi G Italija i Španija su remizirali 1:1 u Torinu.

Hrvatska je deklasirala Kosovo 5:0 u Skadru, dok je spektakularna završnica viđena u Rejkjaviku gde je Island savladao Finsku 3:2, golovima u 90. i 96. minutu.

Vels je dva puta vodio u Beču, sjajnim pogotkom Džoa Alena, te autogolom Kevina Vimera, ali je Marko Arnautović oba puta vraćao domaćina u život.

Domaćin je imao više od igre, duplo više šuteva, ali su direktni konkurenti u borbi za plasman u Rusiju ipak podelili bodove. Austrija u nedelju gostuje Srbiji.

Tabela: Vels 4, Srbija 4, Austrija 4, Irska 4, Gruzija 0, Moldavija 0

Španija je dominirala u Torinu, vršila pritisak na gol Italije od samog starta, ali su Đanluiđi Bufon i njegova odbrana dobro odolevali.

Tako je bilo sve do 55. minuta kada iskusni golman Juventusa pravi neočekivanu grešku, promašio je loptu prilikom izletanja, pa je Vitolo lako zatresao mrežu na asistenciju Busketsa.

Međutim, u samom finišu meča "Azuri" pokazuju zašto nikad ne smeju biti potcenjeni. Osam minuta pre kraja Serhio Ramos bespotrebno ruši u kaznenom prostoru Edera, a Danijele de Rosi donosi bod domaćinu.

Tako posle dva kola grupu predvodi Albanija sa maksimalnih šest bodova, nakon pobede u Lihtenštajnu 2:0, dok je prve bodove osvojio Izrael savladavši Makedoniju 2:1, pogocima u prvom poluvremenu u Skoplju.

Tabela: Albanija 6, Španija 4, Italija 4, Izrael 3, Makedonija 0, Lihtenštajn 0

Hrvatska je prema očekivanju, uprkos izostanku nekoliko ključnih igrača, ubedljivo savladala Kosovo. Meč u Skadru je rešen već u prvom poluvremenu kada je het-trik zabeležio Mario Mandžukić.

Ukrajina je u roku od četiri minuta dala dva gola u Konji, ali su Turci uspeli da izbegnu poraz u Konji, smanjili su zaostatak u nadoknadi prvog poluvremena, a do 2:2 stigli pogotkom Hakana Čalhanolua iz penala u 81.

Meč večeri ipak je odigran u Rejkjaviku, gde je viđeno pet golova uz promašen penal i preokret u 96. minutu. Finci su odigrali sjajno u prvih 45 minuta, te golovima Pukija i Loda dva puta vodili protiv Islanda.

Četvrtfinalista Evropskog prvenstva je uspeo preko Arnasona da izbori aktivan rezultat pred drugo poluvremena, da bi u 56. minutu Sigurdson promašio šut sa 11 metara.

Međutim, u 90. minutu pronalazi Finbogasona za 2:2, da bi se u šestom minutu nadoknade potpuno iskupio za pomenuti promašaj i golom za pobedu bacio navijače u trans.