Subota, 01.10.2016.

17:56

PL: Čelsi siguran u Halu, novi kiks Bilića

Fudbaleri Čelsija prebrodili su mini krizu i pobedili Hal u gostima sa 2:0, u duelu 7. kola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Antonija Kontea, koja je u prethodna tri kola ostvarila dva poraza i remi, do trijumfa je stigla u nastavku utakmice.

Vođstvo je posle asistencije Dijega Koste doneo Vilijan u 61. minutu, a bivši napadač Atletiko Madrida je overio pobedu šest minuta kasnije.

Konte je ostavio Branislava Ivanovića na klupi, a Nemanja Matić je odigrao ceo meč. Čelsi je sada šesti na tabeli sa 13 bodova, dok je Hal 15. sa šest bodova manje.

U preostale tri subotnje utakmice nije bilo pobednika.

Votford je kod kuće dva puta gubio od Bornmuta, ali je uspeo da osvoji bod. Vilson je bio jedini strelac u prvom poluvremenu, a Dini je izjednačio u 50. minutu. King je u 62. doneo novo vođstvo gostima, a Sukses je samo tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Obe ekipe na sredini tabele imaju po osam bodova.

Do pobede ponovo nije stigao ni Vest Hem koji je remizirao u Londonu sa Midlzbroom. Stuani je u 51. minutu pogodio za goste, a Paje je šest minuta kasnije izjednačio spektakularnim golom posle solo prodora. Ekipa Slavena Bilića je u opasnoj zoni sa samo 4 boda, dok Midlzbro na 16. mestu ima dva boda više.

Istim rezultatom okončan je i duel Sanderlend – VBA. Naser Čadlči doveo je goste do prednosti u 35. minutu, a bod domaćinu obezbedio je Van Anholt sedam minuta pre kraja.