Ponedeljak, 12.09.2016.

22:51

Lukaku za deset minuta razbio Sanderlend

Fudbaleri Evertona pobedili su Sanderlend sa 3:0 (0:0), u poslednjem meču četvrtog kola Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Pobedu „Karamelama“ doneo je Romelu Lukaku het trikom u samo deset minuta tokom drugog poluvremena.

To je njegov prvi het trik od dolaska u Everton, a drugi u Premijer ligi. Belgijanac je tako prekinuo golgeterski post, jer se poslednji put u strelce upisao još petog marta.

Everton ima odličan početak sezone pod novim menadžerom Kumanom, pa je u četiri kola upisao 10 bodova, dok će se, po svemu sudeći, Sanderlend i ove godine boriti za opstanak, jer je do sada upisao samo jedan remi.

Everton je bio bolji rival tokom celog meča, ali je u vođstvo došao tek sredinom drugog poluvremena. Gaj je centirao sa desne strane u kontranapadu, na drugoj stativi Lukaku je je dobro skočio i glavom postigao pogodak u 60. minutu.

Nije se dugo čekalo na drugi gol. Bolasje je u 68. minutu prošao kroz odbranu Sanderlenda sa leve strane, a lopta je pogodila Lukakuka za 2:0.

Konačan rezultat postavljen je u 71. minutu, kada je Miralas kroz sredinu dodao ka Lukakuu, a on lako zatresao mrežu.

Lukaku je tokom prvog poluvremena mogao da postigne još jedan gol, ali je pogodio prečku. Do kraja susreta Everton je mogao i do ubedljivije pobede, stvorio je dosta prilika, ali ipak nije promene rezultata.