Otkrovenje Bundeslige: Pogađa na sedam i po minuta

Joel Pohjanpalo, 21-godišnji Finac, bio je junak u pobedi Bajer Leverkuzena nad Hamburgerom proteklog vikenda u Bundesligi.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

On je u igru ušao i 72. minutu, da bi do kraja meča postigao het trik i doneo pobedu svom timu.

Slično je bilo i u prvom kolu, kada je sa klupe ušao u 78.minutu i minut kasnije postigao pogodak, ali je njegova ekipa ipak izgubila od Borusije Menhengladbah sa 2:1.

To znači da je mladi fudbaler za samo pola sata na terenu uspeo da postigne četiri gola, odnosno u strelce se upisivao na svakih sedam i po minuta.

“Napadač sam i samo želim da postižem golove na svakom meču, iz svake šanse koju imam. Nisam srećan ako to ne učinim”, rekao je Pohjanpalo.

On je u Bajer stigao 2013. godine, a prethodne dve je proveo na pozajmici u Fortuni Diseldorf. Reprezentativac Finske je od 2012. godine in a 18 mečeva postigao je četiri gola. U Nemačku je stigao iz finskog HJK Helsinkija.