Utorak, 06.09.2016.

14:39

Albanija pobedila, Hercegovac dobio 14.500 evra

Fudbaleri Albanije savladali su Makedoniju 2:1, u prvom kolu Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Albancima je bilo dovoljno 15 minuta u utorak da slome istočne komšije, a Skadar je obradovao Bekim Balaj minut pre kraja meča.

Utakmica je prekinuta u ponedeljak uveče u 76. minutu zbog ogromne kiše, a dovršena je u utorak oko 14 časova.

Domaćin je poveo već u devetom minutu preko centarfora Ciriha Armanda Sadikua, ali je početkom drugog poluvremena izjednačio Egzijan Alioski.

Albanija je prvi put pobedila Makedoniju u njihovom petom međusobnom susretu.

Tako su se Albanci izjednačili sa Španijom i Italijom koji su takođe slavili u prvom kolu, nad Lihtenštajnom 8:0 i Izraelom 3:1.

U sledećem kolu 6. oktobra Albanija gostuje Lihtenštajnu, dok Makedonija dočekuje Izrael.

U derbiju grupe sastaju se Italija i Španija.