Ponedeljak, 05.09.2016.

20:30

Austrija pobedom započela kvalifikacije

Reprezentativci Austrije započeli su pobedom kvalifikacije za Svetsko prvenstvo uRusiji 2018, pošto su savladali reprzentaciju Gruzije sa 2:1.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Utakmica je odlučena u prvom poluvremenu, kada su Austrijanci poveli sa dva gola prednosti.

Martin Hintereger je posle 16 minuta igre, na asistenciju fudbalera Bajerna Davida Alabe, doveo reperezentaciju u vođstvo, dok je tri minuta pre prvog poluvremena napadač Mark Janko povećao prednost na 2:0.

Jedini strelac za Gruziju bio je Džano Ananidže u 78. minutu meča, ali do isteka 90. minuta domaćini nisu uspeli ništa više da urade, pa je meč završen pobedom Austrijanaca.

U narednom kolu kvalifikacija, Austrijanci će na svom stadionu dočekati reprezentaciju Velsa, dok će Gruzijci pokušati protiv Republike Irske da osvoje svoje prve bodove.