Subota, 27.08.2016.

20:40

Kalčo: Kedira za slavlje Juventusa na Olimpiku

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima Lacio sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola italijanske Serije A.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Jedini gol na utakmici postigao je Sami Kedira u 66. minutu posle dodavanja Paula Dibale kroz odbranu Lacija.

Klub iz Rima je posle primljenog gola zaigrao znatno ofanzivnije, što mu je u finišu donelo dve dobre prilike, ali prvo Patrik Gabaron nije bio precizan sa oko 10 metara, a onda je u 87. minutu Marko Parolo šutirao sa sličnog mesta, ali je Đjanluiđi Bufon zaustavio njegov pokušaj.

Srpski fudbaler Dušan Basta nastupao je do 72. za Lacio, a onda ga je zamenio Filip Đorđević, dok je Sergej Milinković-Savić u igru ušao u 59. minutu.

Stara dama’posle dve utakmice ima maksimalan učinak i tako zauzima prvo mesto u Seriji A, dok je Lacio deveti sa tri boda.

Subotnji program zatvaraju Napoli i Milan koji igraju od 20.45 na stadionu San Paolo u Napulju.