Subota, 27.08.2016.

20:23

Markus Rašford u 92' sačuvao 'savršeni' Junajted

Mančester Junajted zadržao je maksimalan učinak posle trećeg kola Premijer lige dramatičnom pobedom u Halu nad domaćim Sitijem – 1:0 (0:0).

Getty Images

'Crveni đavoli' dugo su se mučili da savladaju Eldina Jakupoviča, ali je to na kraju ipak pošto za nogom mlađanom Markusu Rašfordu u drugom minutu sudijske nadoknade – posle sjajnog prodora i dodavanja kapitena Vejna Runija.

Ekipa Žozea Murinja sada ima isti broj bodova kao i lider Čelsi, koji je u tradicionalnom popodnevnom terminu lako pobedio Burnli, dok su 'Tigrovi' pretrpeli prvi poraz posle dva uvodna trijumfa.

Junajted je u potpunosti nadigrao domaćina, čak 29 puta šutirao je na gol, naspram osam pokušaja rivala, imao je loptu u svojim nogama i konstantno pretio, ali je tek u finišu uspeo da zabeleži važnu pobedu.

Počelo je prilikom za Zlatana Ibrahimovića, posle prodora Antonija Marsijala u desetom minutu, ali je udarac Šveđanina glavom završio zamalo iznad prečke.

Uzvratio je Robert Snodgras iz slobodnjaka, pre nego što je Jakupovič sprečio sjajan gol Huana Mate posle solo prodora u 37. minutu, da bi pokušaj Vejna Runija u nastavku akcije bio izbijen sa gol linije.

Tačku na prvo poluvreme stavio je Zlatan promašajem iz situacije iz koje to retko čini, a ni u nastavku se nije mnogo toga promenilo. Junajted je napadao, doduše sa nešto manje konkretnih prilika, da bismo prvu ozbiljniju situaciju pred golom domaćina videli u 74. minutu.

Runi je šutirao sa ivice kaznenog pored stative, da bi junak Rašford prvi put namučio Jakupoviča u 79. minutu. Nije Mančester odustajao, novu ozbiljnu šansu propustio je Henrik Mhitarjan, pre nego što je Markus oduševio sve 'Đavole' na stadionu.

Igrao se drugi minut nadoknade, 'Vaza' je odlično probio po levom boku i poslao loptu po zemlji u peterac, odakle osamnaestogodišnji centarfor lako trese mrežu i nastavlja svoj neverovatni uspon u seniorskom fudbalu.