Subota, 20.08.2016.

22:09

PL: Remi Zenita i CSKA, Rostov ubedljiv

Zenit i CSKA remizirali su u Sankt Peterburgu u četvrtom kolu Premijer lige Rusije – 1:1 (1:1)

Getty Images

Duel na stadionu Petrovski odigran je u visokom ritmu, obe ekipe imale su nekoliko sjajnih prilika da susret prelome u svoju korist, ali je na kraju ipak došlo do pobede bodova.

Roman Eremenko doveo je goste u vođstvo u 24. minutu, da bi konačan rezultat susreta postavio Juri Žirkov u poslednjim trenucima igre u prvom poluvremenu.

Reprezentativac Srbije Zoran Tošić našao se u startnoj postavi gostiju, ali je zbog povrede morao da napusti igru već posle pola časa igre.

Aktuelni prvaci, 'Armejci' su osvojili osmi bod u sezoni i zadržali su prvo mesto na tabeli, barem do nedelje, dok je Zenit posle trećeg remija ostao sedmi sa dva manje.

U prvom meču dana Ufa je poražena na domaćem terenu od Tereka iz Groznog 3:1 (0:0), dok je vicešampion Rostov na zatvaranju dana bio ubedljiv protiv Tomska – 3:0 (2:0).

Rostov se drugim trijumfom popeo na četvrto mesto sa sedam bodova, a Tomsk je ostao deseti sa četiri.