Četvrtak, 21.07.2016.

21:14

LE: Provukli se Bronbi i Genk

Ispadanje Makabi Haife, Slovana i Hartsa, trijumf Senderjiskea u 120. minutu, tesni prolazi Bronbija i Genka, obeležili su revanše 3. kola kvalifikacija za LE.

Senderjiske je golom Trelsa Klovea eliminisao Stremsgudse u poslednjem minutu produžetaka, iako je Norveški tim posle prvog dela imao rezultat za treću fazu.

Drugi danski predstavnik Mitjilend je remizirao u Lihtenštajnu 2:2 sa Vaducom, ali je prošao dalje zahvaljujući ubedljivom trijumfu kod kuće od 3:0.

Mitjilend je golovima Pionea Sista bio na korak od novog trijumfa, ali je domaćin izbegao poraz u poslednjih sedam minuta preko Brunera i Konstanca iz penala.

Danski timovi su čekali srpske u nastavku kvalifikacija, ali ih nisu dočekali. Senderjiske će na poljsko Zaglembje, dok će Mitjilend na megdan mađarskom Videotonu.

U derbiju druge runde izraelski Makabi je "preživeo" kazahstanski Kajrat, golom Albermana u 86. minutu slavio je 2:1 u Tel Avivu i prošao u treću rundu.

Ubedljiva je bila zagrebačka Lokomotiva, Dinamova filijala je sa 3:0 protiv finskog Ropsa prošla dalje, dok je Mariboru za dalji plasman bilo dovoljno 1:1 sa Levskim u Sofiji.

Iznenađenje je priredila Jelgava iz Letonije koja je sa 3:0 razbila Slovan, potvrdivši da 0:0 u Bratislavi ipak nije bila slučajnost. Neočekivan je i prolazak estonskog Kaljua koji je posle penala eliminisao izraelsku Makabi Haifu.

Dalje su prošli još Aberdin, HJK Helsinki, Žodino, Beitar Jerusalim, AEK Larnaka, AIK Stokholm, Gabala, Geteborg, Grashopers, Od Grenland, Slavija Prag i bečka Austrija.

Dinamo iz Minska je slavio u Irskoj protiv Sent Patrik posle 1:1 u Belorusiji, te izborio okršaje sa novosadskom Vojvodinom.

Blizu senzacije bila je Budućnost koja je poražena u Belgiji sa 2:0 od Genka. Podgoričani su na svom terenu pobedili golovima Đalovića i Raičkovića, ali nisu uspeli da postignu treći gol iako su imali igrača više više od 45 minuta, pa su kažnjeni na penale.

Raspopović i Mirković su promašili, a na drugoj strani su sva četvorica igrača gostiju pogodila.

Bronbi se provukao protiv Hinbernijana na penale, Škendija je eliminisana Nefči, Domžale ekipu Soligorska, Hajduk je preživeo rumunski Jasi, dok je malteška Birkirkara iznenadila Harts u Škotskoj.