Ponedeljak, 02.05.2016.

20:51

Preokret Rome u Đenovi, Toti opet džoker

Fudbaleri Rome savladali su Đenou 3:2 posle preokreta na gostovanju, u pretposlednjem meču 36. kola Serije A.

Rimljani su poveli već u šestom minutu golom Salaha, ali domaćin preokreće preko Tahtsidisa i Pavoletija 25 minuta pre kraja.

"Vučicu" u igru vraća džoker Frančesko Toti, donosi izjednačenje u 77. minutu, da bi tri minuta pre kraja gosti preko Stefana El Šaravija krunisali veliki pritisak i sjajnu kontru te ostvarili važnu pobedu.

Roma je tako nastavila da vrši pritisak na Napoli, koji ima dva boda više na drugoj poziciji, koja vodi direktno u Ligu šampiona.

S druge strane, Đenoa je poražena treći put u poslednja četiri kola, ali je daleko od zone ispadanja.

Srpski reprezentativac Darko Lazović je sa klupe za rezerve posmatrao poraz svog tima.