Subota, 16.04.2016.

22:58

Inter pogurao Juventus ka skudetu

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Napoli sa 2:0 u derbi utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty Images

Inter je poveo već u četvrtom minutu kada je Gari Medel poslao sjajnu loptu u kazneni prostor gostiju, Mauro Ikardi je izašao sâm ispred Pepea Reine i pogodio za 1:0.

Domaća ekipa je udvostručila prednost malo pre odlaska na odmor, u 44. minutu. Ikardi je proigrao Marsela Brozovića, koji je ostao sâm i nije mu bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Adem Ljajić presedeo je meč na klupi ’nerazura’.

Napoliju je ovo bio peti poraz od početka sezone, drugi je na tabeli Serije A sa 70 bodova, dok je Inter četvrti sa devet bodova manje. Inter u narednom kolu gostuje Đenoi, dok Napoli na svom terenu igra protiv Bolonje.

Torino je slavio u Bolonji 1:0, a strelac je bio Andrea Beloti iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Arbitar Rosario Abiso svirao je penal pošto je Luka Rosentini oborio protivničkog igrača u kaznenom prostoru.

Torino je izbio na 10. mesto italijanskog prvenstva sa 42 boda, dok je Bolonja ostala 13. sa 37.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović bio je sve vreme na klupi torinskog kluba.

Karpi je savladao Đenou sa 4:1, iako su gosti poveli golom Pavoletija u 34. minutu. Međutim, preokrenuli su Di Gaudio, Lolo, Paskuiti i Sabeli za sedmu pobedu Karpija i bolju poziciju u borbi za opstanak.