Subota, 16.04.2016.

20:38

Levandovski po navici za 25. pobedu Bajerna

Fudbaleri Bajerna pobedili su Šalke sa 3:0 (0:0) u poslednjem subotnjem meču 30. kola Bundeslige.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

Domaći tim meč je prelomio u drugom poluvremenu – Levandovski je dao golove u 54. i 65. minutu, dok je pobedu overio Vidal u 73. minutu.

To je peti uzastopni ligaški trijumf Bavaraca, koji su prvi na tabeli sa 78 bodova, deset više i utakmicu više od Borusije Dortmund. Sa druge strane, Šalke je sedmi sa 45 bodova, ali još u igri i za plasman u Ligu šampiona.

Bajern je dve trećine vremena držao loptu u nogama, šanse u prvom poluvremenu imali su Kosta i Levandovski, a Poljak je prvi probio led – Vidal je glavom spustio loptu, a Levandovski ju je primio na petercu i poslao loptu iza leđa golmana Farmana.

Jedanaest minuta kasnije Levandovski je duplirao prednost domaćih – Alaba je odložio loptu za Rafinju po desnoj strani, a na njegov centaršut Poljak glavom pogađa gol. Bio je to njegov 27. ligaški gol ove sezone.

Konačan rezultat postavio je Vidal, koji je posle solo prodora Riberija dočekao loptu i smestio je u mrežu.