Subota, 16.04.2016.

18:59

PSŽ lečio frustracije, Lilova šesta u nizu

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Kaen 6:0, u drugom meču 34. kola Lige 1.

Parižani su svu bes zbog eliminacije iz Lige šampiona "istresli" nad nesrećnim gostima postigavši četiri gola u drugom poluvremenu.

Kapiten Zlatan Ibrahimović je bio zaslužan za četiri pogotka, dva je postigao, a dva namestio saigračima. Strelci su bili još Blez Matuidi, Edinson Kavani, Anhel di Marija i Maksvel.

PSŽ je odavno obezbedio titulu, a ovom pobedom je stigao do 30 bodova prednosti nad prvim pratiocem Olimpikom iz Liona. Kaen je poražen četvrti put u poslednjih pet kola, ime je praktično ispao iz trke za plasman u Ligu Evrope.

Lil nastavlja sa briljantnim partijama, do šeste uzastopne pobede došao je na gostovanju Ažaksju sa 4:2, uz het-trik 22-godišnjeg Sofijane Bufala, koji igra sjajno u poslednje vreme.

I Anžer je u odličnoj formi, dobio je Bordo u gostima sa 3:1 za četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica, a strelci su bili N’Doje, Jadara i Burilon. Sent Etjen dobio je Bastiju u gostima 1:0 pogotkom Roua u 75. minutu, dok je ekipa Troa bila bolja od Remsa 2:1.

Lorijen i Tuluz remizirali su 1:1, a za goste je Pavle Ninkov igrao od 72. minuta.