Subota, 16.04.2016.

18:02

Petica Reala, Barsa pod pritiskom

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Hetafe u gostima sa 5:1 (2:0) u prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

’Kraljevski’ klub rutinski je stigao do novog trijumfa u utakmici u kojoj je dominirao, na vreme načeo rivala i na kraju nije utrošio ni mnogo energije za trijumf.

Ronaldo je pogodio stativu, imao još jednu dobru šansu, ali prvi je mrežu zatresao Benzema – Rodriges je idealno ubacio loptu i ostavio Francuza samog na šest-sedam metara od gola, a Benzema postiže gol iako nije baš idealno zahvatio loptu.

U 40. minutu Isko je duplirao prednost – on je i započeo akciju, potom je odigrao dupli pas sa Benzemom i lepo je spoljnom plasirao loptu pored golmana Guajte u gol.

Ponovo se Benzema našao u ulozi asistenta u 50. minutu – Bejl, koji je igrao loše u prvom poluvremenu, sada je izašao jedan na jedan sa golmanom i smireno je poslao loptu u mrežu.

Mogao je Real vrlo lako da slavi još ubedljivije, ali posle nekoliko propuštenih šansi gol pada na drugoj strani – Sarabija je sa ivice kaznenog prostora šutirao mudro i precizno i smanjio je na 1:3.

To kao da je malo razljutilo Real, koji do kraja postiže još dva gola – Hames je kao na malom fudbalu plasirao loptu u gol posle umešne finte, da bi u samom finišu Ronaldo pogodio prazan gol posle dodavanja Hesea za svoj 31. pogodak u Primeri.

Srpski fudbaler Stefan Šćepović je predvodio napad Hetafea, imao je sjajnu gol šansu 15 minuta pre kraja, ali je njegov šut odbranio Kejlor Navas.

Real sada ima 75 bodova, dva više od Atletika i jedan manje uz Barse, ali i utakmicu više od dva najveća rivala.

Fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:1.Gost je poveo već u sedmom minutu, strelac je bio David Surutusa, ali je domaća ekipa uspela da preokrene rezultat. Eibar je izjednačio golom Serhija Enriha u 32. minutu, a pobedu im je doneo Gonsalo Eskalante u 58.

Eibar je tako stigao do prve pobede posle osam kola i deveti je na tabeli Primere sa 41 bodom. S druge strane, Sosijedad je, posle trijumfa nad Barselonom u prošlom kolu, upisao 14. poraz u sezoni i deseti je na tabeli sa istim brojem bodova kao i Eibar.

Las Palmas i Sporting Hihon odigrali su nerešeno 1:1, baš kao i Selta i Betis. Za tim iz Viga Dejan Dražić presedeo je meč na klupi.