Nedelja, 03.04.2016.

21:34

Viljareal grabi ka LŠ, poraz Sevilje

Fudbaleri Malage i Espanjola odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 31. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

Gosti iz Barselone poveli su u 11. minutu golom Pape Diopa posle kornera koji je izveo Marko Asensio.

Malaga je polako preuzimala inicijativu kako je utakmica odmicala, da bi potom u 45. minutu Viktor Sančes skrivio jedanaesterac, koji je realizovao hrvatski fudbaler Duje Čop.

Prethodno su Atletik i Granada u Bilbau takođe remizirali 1:1, a umalo da to bude slučaj i na meču Eibara i Viljareala.

Ipak, ’Žuta podmornica’ prekinula je neugodan niz od četiri meča bez pobede i slavila je kao gost sa 2:1, pa sada na četvrtoj poziciji ima 57 bodova, osam više od Selte, i sve je bliža plasmanu u Ligu šampiona, prvi put od sezone 2008/2009.

Kapa je sjajnim udarcem sa ivicne kaznenog prostora doneo Eibaru vođstvo u 22. minutu, izjednačio je Adrijan u 35. minutu sprovevši odbitak u praznu mrežu, dok je odlučujući pogodak dao Roberto Soldado u 50. minutu, iz sumnjive situacije na asistenciju upravo Adrijana.

Srpski fudbaler Aleksandar Pantić odigrao je ceo meč za Eibar, dok je u dresu VIljareala Antonio Rukavina takođe odigrao ceo meč.

U poslednjem meču dana Real Sosijedad iznenadio je Sevilju u gostima sa 2:1. Baskijci su poveli već u drugom minutu golom Bergare na asistenciju Iljaramendija, a Kričovijak je u 34. minutu autogolom duplirao prednost gostiju.

U 51. minutu Bergara je skrivio penal, a sigurno ga je izveo Kevin Gameiro. Upravo je Bergara u 68. minutu dobio drugi žuti karton, ali Sevilja nije uspela da materijalzuje brojčanu nadmoć.

Najbliži izjednačenju bili su preko N’Zonzija, Gameira i Banege, ali je Sosijedad ipak odneo sva tri boda iz Andaluzije.