Nedelja, 03.04.2016.

18:53

Marsijal srušio Everton, Junajted bod od Sitija

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Everton na svom terenu sa 1:0, u poslednjem meču 31. kola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Luja van Gala ostvarila je četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica i sada ima 53 boda na petom mestu na tabeli, jedan manje od gradskog rivala u borbi za četvrtu poziciju koja garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona.

Junajted je zasluženo stigao do 15. pobede u sezoni, iako su i gosti lako mogli da osvoje barem bod na Old Trafordu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a najbolje je propustio Marsijal u 18. i 37. minutu. Isti igrač je u 54. minutu postigao i jedini gol. Fosu-Mensa je poslao loptu u kazneni prostor, a Marsijal je preciznim udarcem savladao golmana gostiju iz Liverpula.

Dva minuta posle gola Fil Džageilka je imap šansu da izjednači. Everton je u finišu imao još nekoliko opasnih pokušaja, ali je De Hea ostao nesavladan.