Nedelja, 03.04.2016.

17:00

Inter izgubio s devetoricom, poraz Mihajlovića

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio sa ubedljivih 4:1, u rimskom derbiju odigranom u okviru u 31. kolu Serije A.

Getty images

Gostujući tim na ovom meču u potpunosti je nadigrao Lacio i sada na trećem mestu na tabeli ima 63 boda, čak sedam više od Fiorentine.

Duel na Olimpiku imao je dva različita poluvremena. U prvom je viđen samo gol El Šaravija u 15. minutu, a u nastavku je bilo zanimljivije.

Edin Džeko je u 64. minutu pogodio za 2:0, ali je Parolo 15 minuta pre kraja smanjio i učinio meč zanimljvijim. Ipak, Florenci i Peroti su overili ubedljivu pobedu gostiju, a Hoedt je u nadoknadi zaradio i isključenje.

Milan Biševac odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Filip Đorđević ušao u nastavku.

Atalanta je pobedila Milan sa 2:1, pa sada tim Siniše Mihajlovića na šestom mestu ima 49 bodova i daleko je od Evrope. Adrijano je u petom minutu iskoristio penal i doneo prednost gostima, ali su Pinilja i Gomes u nastavku preokrenuli, pa je Atalanta osvojila tri boda.

Kiks u 31. kolu napravila je Fiorentina koja nije uspela da pobedi Sampdoriju kod kuće. Iličić je pogodio za 1:0 u 24. minutu, a Alvarez je već u 39. postavio konačan rezultat. Domaćin je u poslednjih 20 minuta imao igrača više posle isključenja Koree, ali nije to iskoristio.

U poslednjem meču dana činilo se da Inter ide ka pobedi posle gola Ikardija u 17. minutu. Ipak, u drugom poluvremenu usledio je potpuni krah – prvo je Molinaro izjednačio u 50. minutu, a onda je Inter ostao bez dvojice igrača, prvo bez Mirande zbog drugog žutog, a u 73. minutu sudija je možda i prestrogo isključio Nagatoma, koji je skrivio penal.

Siguran sa bele tačke bio je Beloti, a do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Inter sve dalje od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Naš Adem Ljajić igrao je za nerazure do 59. minuta.