16:26

Lester srušio i Sautempton, titula na vidiku

Fudbaleri Lestera nastavili su da koračaju ka šokantnoj tituli šampiona u Premijer ligi.

Getty images

Ekipa Klaudija Ranijerija pobedila je u 32. kolu Sautempton na svom terenu sa minimalnih 1:0, pa sada na čelu tabele ima 69 bodova, sedam više od Totenhema.

Bila je ovo peta pobeda u poslednjih šest utakmica Lestera identičnim rezultatom.

Ekipa Sautemptona pokazala se kao ozbiljan protivnik, ali Kasper Šmajhel je ostao nesavladan, a na drugoj strani je posao odradio kapiten Ves Morgan.

On se u 38. minutu sjajno snašao uz kaznenom prostoru i doneo je veliko savlje svojoj ekipi.

Sautempton je bolje počeo. Imao je prako Fontea i Manea šanse u prvih pola sata, ali u nastavku meča Letser je bio bolji tim. Vardi, Simpson, Mahrez i Drinkvoter mogli su i ranije da reše pitanje pobednika, ali će Lester i sa ovih 1:0 svakako biti zadovoljan.