Utorak, 01.03.2016.

22:59

Atletiko lako sa Sosijedadom

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Sosijedad sa 3:0 u prvoj utakmici 27. kola Primere pred preko 35.000 navijača na “Visente Kalderonu”.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

‘Jorgandžije’ su tako upisale 20. pobedu ove sezone kojom su barem do četvrtka prišli na pet bodova vodećoj Barseloni.

Katalonski klub na čelu tabele ima 66 bodova, pet više od Atletika, a 12 od Reala.

Madriđani su poveli već u osmom minutu autogolom Dijega Rejesa, a potom su mreže mirovale do kraja prvog poluvremena.

Naredni gol viđen je već u prvom minutu drugog perioda, a strelac je bio Saul, dok je konačan rezultat u 61. minutu postavio Antoan Grizman iz penala.

Sosijedad je, s druge strane, ostao na devetom mestu tabele posle poraza od Atletika sa 34 boda.

U drugoj utakmici večeri, Las Palmas je bio ubedljiv protiv Hetafea sa 4:0. Dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Tana, koji je postigao golove u 49. i 83. minutu, a u strelce su se upisali i Vilijam Hose u sedmom i Džonatan Vijera iz penala u 28. minutu.

Las Palmas je tako upisao sedmu pobedu i pobegao od opasne zone, pošto je sada na 15. mestu sa 27 bodova, jednim više od Hetafea, koji je prvi iznad crte za ispadanje.