Subota, 20.02.2016.

22:41

Selta preskočila Eibar, Espanjol iznenadio

Fudbaleri Espanjola pobedili su Deportivo la Korunju sa 1:0 u jednoj do subotnjih večernjih utakmica 25. kola Primere.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Trijumf domaćem timu pred oko 28.000 navijača doneo je Marko Asensio u 52. minutu i tako iznenadio goste iz La Korunje.

Espanjol posle sedme pobede ove sezone drži 15. mesto na tabeli sa 25 bodova i pobegao je od opasne zone, pošto prvi tim ispod crte – Las Palmas ima četiri boda manje.

Deportivo je ostao na devetoj poziciji sa 32 boda, 31 manje od vodeće Barselone.

Betis i Sporting i Hihona su podelili bodove u Sevilji, a golove su postigli u roku od tri minuta. Prvo je Karlos Kastro doveo Sporting u vođstvo, a dva minuta kasnije Herman Peselja je izjednačio i mreže su mirovale do kraja susreta.

Betis je posle tog remija na 14. mestu sa 26 bodova, a Sporting ima tri manje na 17. poziciji.

U poslednjoj utakmici dana, Selta je pobedila Eibar sa 3:2. Tim iz Viga je do poslednjih desetak minuta utakmice vodio sa 3:0, da bi primio dva gola za četiri minuta i doveo svoj trijumf u pitanje.

Džon Guideti je doveo Seltu u vođstvo u 31. minutu, osam minuta kasnije prednost je udvostručio Džoni Kastro, da bi Guideti postigao drugi gol u 69. minutu za 3:0. Saul Berhon je u 84. minutu smanjio na 3:1, da bi Takaši Inui vratio nadu gostima, ali je bilo prekasno za preokret.

Zahvaljujući tom trijumfu, Selta je preskočila Eibar i sada je šesta sa 38 bodova, dva više od svog subotnjeg rivala, koji je na poziciji iza. Primera, 25. kolo