Subota, 20.02.2016.

22:55

Liga 1: Monako rutinski, Anže tone

Fudbaleri Monaka pobedili su Troa sa 3:1 u jednoj od utakmica koje su obeležile subotnji večernji termin u okviru 27. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Najviše golova viđeno je u duelu Lorijena i Gengana, u kojem je domaći tim slavio sa 4:3, Monpelje je sa 3:2 slavio na gostovanju Anžeu, dok su Tuluz i Ažaksjo igrali 1:1.

Junak pobede Monaka nad poslednje plasiranom ekipom prvenstva bio je Gvido Kariljo, koji je bio dvostruki strelac. Kariljo je postigao golove u 25. i 37. minutu, da bi desetak minuta pre kraja Babakar Gij doneo nadu gostima, ali je sve dileme razrešio Kilijan Mbape Lotan golom u nadoknadi vremena. Celu utakmicu u dresu poraženog tima odigrao je srpski fudbaler Dušan Veškovac.

’Kneževi’ su zahvaljujući tom trijumfu zadržali zaostatak od 24 boda u odnosu na vodeći Pari Sen Žermen, koji je ranije tokom dana slavio protiv Remsa sa 4:1. Troja je ostala na samom začelju sa samo 14 bodova.

Lorijen je do trijumfa nad Genganom došao golom Rafaela Gereira u nadoknadi vremena, posle niza preokreta tokom prvih pola sata utakmice. Gosti su poveli već u trećem minutu preko Janisa Salibura, koji je udvostručio prednost svog tima u 37. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Abdul Varis smanjio na 2:1. Usledila su dva gola domaćina za dva minuta – strelci su bili Benjamin Žano i Varis, da bi u 59. minutu Džimi Brijand dao nadu gostima, koja je raspršena u samoj završnici.

Lorijen je sada na 12. mestu sa 34 boda, tri više od svog subotnjeg rivala, koji je na 16. poziciji.

Posle sjajnih igara u prvom delu sezone, Anže je upisao i četvrti poraz zaredom, koji je bio izvestan već posle nešto pola sata duela sa Monpeljeom, ali je domaći tim uspeo da ublaži poraz. Kevin Berigo je doveo svoj tim u vođstvo u drugom minutu, samo pet minuta kasnije Monpelje je imao 2:0 zahvaljujući Mustafi Jatabareu, da bi u 34. minutu bilo 3:0 posle gola Sulejmana Kamare. Anže se probudio u poslednjih pola sata, a strelci su bili Arnold Buka Mutu i Goran Karanović u 64, odnosno 90. minutu.

Anže je posle tog poraza ostao osmi sa 37 bodova, dok je Monpelje na 14. mestu sa 32 boda.

Podela bodova viđena je u Tuluzu, gde je domaći tim do boda stigao u nadoknadi vremena, golom Martina Brajtvajta. Prethodno su gosti vodili od 59. minuta, kada je strelac bio Ulrih Maji, a od 79. minuta su bili sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Isijaga Sila dobio drugu javnu opomenu.

Srpski fudbaler Uroš Spajić odigrao je svih 90 minuta za Tuluz, dok je Aleksandar Pešić ušao u igru u 81. minutu.