Subota, 20.02.2016.

19:58

Veroni gradski derbi, oba tima pocrvenela

Fudbaleri Verone pobedili su Kjevo sa 3:1 u gradskom derbiju odigranom u okviru 26. kola Serije A.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Iako je Kjevo imao nešto veći posed lopte, Verona je bila ta koja je bolje iskoristila svoje šanse, a gosti su iz penala ublažili poraz.

Strelci za Veronu bili su Luka Toni u 29, Đampaolo Pacini u 57. i Artur Jonita u nadoknadi vremena, dok je jedini pogodak za Kjevo postigao Serđo Pelisije iz penala u 71. minutu.

Oba tima su utakmicu završila sa po desetoricom igrača, i to u roku od deset minuta. Prvo je Vagelis Moras zaradio drugi žuti karton u 70. minutu, posle kojeg je Pelisije smanjio na 2:1, da bi devet minuta kasnije na drugoj strani isti slučaj bio sa Nikolasom Spolijem.

U pobedničkom timu nije bilo Boška Jankovića, dok je Nikola Ninković ostao na klupi Kjeva.

Verona je posle druge pobede ove sezone ostala na samom začelju tabele, ali sada ima 18 bodova, sedam manje od Đenoe, koja je prva iznad opasne zone. Kjevo je doživeo 11. poraz ove sezone i ima 31 bod, 27 manje od vodećeg Juventusa.