Subota, 20.02.2016.

19:09

Ibrahimović srušio Rems za nastavak niza

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Rems sa 4:1 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 27. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

’Sveci’ su već posle prvog poluvremena imali prednost od 3:1 i u nastavku su se rutinski postarali da 36. put zaredom ostanu neporaženi u francuskom prvenstvu.

Apsolutni junak trijumfa šampiona Francuske bio je Zlatan Ibrahimović, koji je postigao dva gola, a uz to je upisao i dve asistencije na „Parku prinčeva“.

Preostale pogotke postigli su Gregori van der Vil i Edinson Kavani, dok je na drugoj strani jedini gol bio delo Prinsa Onijangea.

Van der Vil je na asistenciju Ibrahimovića doveo ’Svece’ u vođstvo u 12. minutu, da bi Rems uzvratio u 34. Međutim, usledilo je buđenje domaćeg tima, koji je za četiri minuta postigao dva gola.

Prvo je Ibrahimović savladao Žoana Karasa na golu Remsa u 43. minutu, a potom je namestio gol Kavaniju u nadoknadi prvog poluvremena. Švedski reprezentativac je postavio konačan rezultat u 68. minutu.

Parižani sada na čelu tabele Lige 1 imaju 73 boda, 27 više od prvog pratioca Monaka, koji od 20 časova dočekuje Troa.

S druge strane, Rems je ostao na 17. poziciji sa 29 bodova, osam više od Tuluza, koji je prvi ispod crte u opasnoj zoni, ali i od kojeg ima utakmicu više.