Subota, 16.01.2016.

18:31

Sevilja zaustavila Malagu, sve bliže LŠ

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Malagu sa 2:1, u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty images

Sevilja je tako Malagi nanela prvi poraz u Primeri u poslednjih devet utakmica. Oba gola za Sevilju postigao je Kevin Gameiro, u 40. i 42. minutu. Gameiro sada deli osmo mesto na listi strelaca Primere sa 11 golova.

Jedini gol za Malagu postigao je Čarls u 72. minutu. Obe ekipe su utakmicu završile sa desetoricom igrača. Ibora je isključen u ekipi Sevilje, a Boka u sastavu Malage.

Posle devete uzastopne pobede na svom stadionu "Ramon Sančes Pishuan", Sevilja se popela na peto mesto na tabeli sa 32 boda, a Malaga je 10. na tabeli sa 24.

U sjajnom duelu u Vigu domaća Selta je pobedila Levante sa 4:3, iako je početkom drugog poluvremena vodila sa 3:0.

Gvideti je golovima u 35. i 40. minutu doneo 2:0 na poluvremenu, a Ijago Aspas je u 57. pogodio za 3:0. Ipak, Dejverson i Lopes su do 65. minuta smanjili na 3:2, ali Levante nije uspeo da osvoji bod.

U samom finišu Oreljana je pogodio za 4:2, a konačan rezultat postavio je Morales.