Subota, 16.01.2016.

18:00

PL: Siti ubedljiv, Čelsiju bod u 98’, gol Tadića

Fudbaleri Čelsija i Evertona odigrali su nerešeno 3:3, sjajnom duelu 22. kola engleske Premijer lige.

Getty images

Ekipa Roberta Martinesa je prvo ispustila dva gola prednosti, u nadonkadi je ponovo povela, ali je Džon Teri iz čistog ofsajda u 98. minutu doneo bod domaćinu.

Obe ekipe su u ovaj meč ušle u lošem raspoloženju, a posle 0:0 u prvih 45 minuta u nastavku je usledio spektakl. U 50. minutu Džon Teri je posle centaršuta sa leve strane nspretno reagovao i postigao autogol, a mnogo bolju igru u tom periodu Everton je krunisao još jednim golom – u 56. minutu Miralas je prihvatio dodavanje Bejnsa i odličnim udarcem savladao je Kurtou.

Ipak, Čelsi je uspeo da sustigne tu prednost za samo dva minuta. Prvo je Dijego Kosta smanjio u 64. minutu pošto je predriblao i golmana, a u 66. minutu Fabregas je uz dosta sreće izjednačio na 2:2.

Bio je Čelsi u boljoj poziciji u finišu, ali je u prvom minut nadoknade Mori na drugoj stativi bio najsnalažljiviji i pogodio je za 3:2. Ni tu nije bio kraj. Sudija je produžio meč za sedm minuta, a Teri je u 98. minutu iz očiglednog ofsajda petom doneo važan bod svom timu.

Everton je 11. na tabeli sa 29 bdoova, dok je Čelsi 14. sa četiri boda manje. Nemanja Matić zamenjen je u 55. minutu, dok je Branislav Ivanović odigrao ceo meč.

Ubedljivu pobedu u subotu ostvario je Mančester siti protiv Kristal Palasa i vratio se na prvo mesto na tabeli sa 43 boda koliko ima i Arsenal. Fabijan Delf je načeo mrežu gostiju u 22. minutu, a do poluvremena je pogodio i Aguero u 41. minutu.

U nastavku nije bilo mnogo promene, Aguero je u 68. minutu povećao na 3:0, a Silva je šest minuta pre kraja postavio konačan rezultat. Aleksandar Kolarov igrao je do 52. minuta.

Gol an drugoj uzastopnoj utakmici postigao je Dušan Tadić, iako opet nije bio u startnoj postavi Sautemptona koji je pobedio VBA sa 3:0. Tadić je ušao u 63. minutu, a devet minuta kasnije je dobrim udarcem u dalji ugao postavio konačnih 3:0. Prva dva gola u prvom poluvremenu postigao je Vord-Praus.

Važan trijumf ostvario je i Njukasl protiv Vest Hema, bilo je 2:1, a golove su postigli Peres i Vajnaldum. Aleksandar Mitrović zamenjen je u petom minutu nadoknade vremena.

Lester nije uspeo da savlada Aston Vilu u gostima i vrati se na prvo mesto iako je imao odličnu priliku za to. Poveo je golom Okazakija u 28. minutu, a u 33. minutu je Marez promašio penal za 2:0. Domaćin je to kaznio u nastavku, gol za konačnih 2:2 postigao je Gestede 15 minuta pre kraja.