Utorak, 12.01.2016.

22:37

Mitrović junak Njukasla protiv Junajteda

Aleksandar Mitrović zablistao je protiv Mančester Junajteda u remiju njegovog Njukasla sa "Crvenim đavolima" 3:3 (1:2).

Srpski reprezentativac je asistencijom i golom iz penala, koji je sam izborio, vratio "svrake" u egal nakon dva gola zaostatka, da bi na kraju indirektno pomogao Polu Dametu da u 90. minutu donese bod.

Domaći su upropastili fantatično veče Vejnu Runiju koji je bio dvostruki strelac i asistent, u još jednoj impresivnoj predstavi "Vaze" u 2016. godini.

Runi je postigao četvrti gol u poslednja tri meča, te usput oborio rekord Ruda van Nistelroja po broju pogodaka sa "bele tačke" za Junajted u Premijer ligi.

"Vaza" je upravo iz jedanaesterca doneo vođstvo "Crvenim đavolima" već u devetom minutu, a potom pola sata kasnije fantastičnim dodavanjem omogućio Džesiju Lingardu da pogodi za 2:0.

Usledila je dominacija Njukasla od 40. do 75. minuta, te dva gola domaćina u Mitrovićevoj režiji. Bivši napadač Partizana je prvo nadskočio dva igrača Junajteda u kaznenom prostoru i glavom servirao loptu Žoržinju Vajnaldumu za 1:2.

Njukasl je u potpunosti nadigrao goste u prvoj polovini drugog dela meča, da bi u 67. minutu Mitrović posle rvačkog obračuna sa Krisom Smolingom iznudio penal. Rutinski je nadmudrio Davida de Heu i postigao svoj četvrti gol u Premijer ligi.

Junajted nije tada imao rešenje za igru veznog reda domaćina, ali je imao Runija koji 11 minuta pre kraja spektakularnim udarcem poslao neobranjiv projektil u gornji levi ugao za novo vođstvo Junajteda.

Međutim, minut pre kraja "Svrake" stižu do zasluženog boda. Nakon centaršuta sa desne strane, Mitrović se sjajno zagradio i sprečio Smolinga da izbaci loptu u polje, ona pada ispred Dameta koji šutira snažno, lopta pogađa štopera Junajteda i ulazi u gol.

Ovaj meč je zasenio preokret Vest Hema u Bornmutu i pobedu "čekićara" od 3:1, na krilima Dimitria Pajea koji je bio strelac i asistent, dvostrukom strelcu Eneru Valensiji. Tim sa Apton Parka je prestigao Junajted na petoj poziciji.

Konačno, prvi put još od prvog kola Aston Vila je pobedila! Džoleon Leskot je doneo minimalac protiv Kristal Palasa i vratio nadu navijačima kluba iz Birmingema da u nastavku sezone ipak mogu izboriti opastanak u eliti.

Ostali mečevi 21. kola na programu su u sredu, a u centru pažnje biće dva duela, lider Arsenal gostuje Liverpulu, dok drugoplasirani Lester ide na noge Totenhemu.