Subota, 02.01.2016.

22:24

Atletiko na čelu, Malaga iznenadila Seltu

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Levante sa 1:0 u 18. kolu Primere i izbili na čelo tabele.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Izabranici Dijega Simeonea su do trijumfa došli zahvaljujući Tomasu Partiju, koji je bio strelac jedinog gola na utakmici u 81. minutu.

‘Jorgandžije’ sada imaju 41 bod na prvom mestu tabele, dva više od Barselone, koja ima utakmicu manje.

Levante je, s druge strane, ostao na samom začelju sa samo 11 bodova, posle 11. poraza ove sezone.

Atletiko je bio veoma dominantan u duelu sa timom iz Valensije, ali je imao probleme sa završnicom. Madriđani su neumorno pokušavali da nađu put do gola gostiju, a to su uspeli tek na početku poslednjih deset minuta utakmice. Tada je Parti došao do lopte i posle solo prodora šutirao po sredini kaznenog prostora, a Dijego Martin je bio nemoćan na golu Levantea.

U poslednjoj utakmici dana, Malaga je na svom terenu pobedila Seltu sa 2:0. Domaći tim je poveo preko Čarlsa u osmom minutu, a konačan rezultat postavio je Albentosa u 26.

Malaga je imala šansu da ostvari još ubedljiviji trijumf pošto je Norin Amrabat promašio penal u 66. minutu, kojem je prethodilo direktan crveni karton golmana gostiju Rubena Blanka.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je za poraženi tim od 78. minuta, dok je Dejan Dražić ostao na klupi.

Posle šeste pobede, Malaga se popela na deseto mesto tabele sa 23 boda, dok je Selta ostala na petoj poziciji sa 31.