Subota, 02.01.2016.

20:22

Ture i Aguero izvukli Siti posle autogola Kolarova

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Votford posle preokreta sa 2:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 20. kola Premijer lige.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

‘Građanima’ su trijumf doneli Jaja Ture i Serhio Aguero golovima u razmaku od tri minuta u poslednjih deset minuta utakmice, a prethodno je Votford vodio od 55. minuta autogolom Aleksandra Kolarova.

Siti je posle 12. pobede ove sezone ponovo prišao na tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Arsenal, ali ima samo bod manje od drugoplasiranog Lestera.

S druge strane, Votford je ostao na devetom mestu, sa 13 bodova manje od ‘Tobdžija’.

Votford je od početka utakmice pružao veliki otpor favorizovanim gostima, koji su pretrpeli šok kada je Kolarov u 55. minutu prevario Džoa Harta na svom golu. Posle kornera koji je izveo Ben Votson, srpski fudbaler je loše reagovao, pokušao je da glavom pošalje loptu dalje od gola, ali je uradio suprotno i poslao je pravo u svoju mrežu.

‘Građani’ su od tada na sve načine pokušavali da se vrate u utakmicu, a to su uspeli u 82. minutu, kada je upravo Kolarov uputio odličan centaršut iz kornera, koji je spremno dočekao Ture i poslao loptu u levi gornji ugao.

Na potpuni preokret gostiju se nije čekalo dugo, pošto je Aguero samo dva minuta kasnije doneo Sitiju 2:1 i postavio konačan rezultat utakmice. Argentinski fudbaler je odlično ispratio centaršut Bakarija Sanje i loptu glavom poslao u desni donji ugao, a golman Votforda je bio nemoćan.