Ponedeljak, 21.12.2015.

22:55

PL: Volkot i Žiru matirali Siti

Fudbaleri Arsenala pobedili su Mančester siti sa 2:1 u derbiju i poslednjoj utakmici 17. kola Premijer lige i tako nastavili da jure iznenađenje sezone Lester.

Getty Images

‘Tobdžije’ su utakmicu praktično rešile u prvom poluvremenu, golovima Tija Volkota u 33. i Olivijea Žirua u 45. minutu, a obojici je asistirao Mesut Ezil.

Poraz ‘Građana’ uspeo je da ublaži Jaja Ture pogotkom u 82. minutu.

Izabranici Arsena Vengera su se posle 11. pobede ove sezone učvrstili na drugom mestu tabele sa 36 bodova, dva manje od vodećeg Lestera, a četiri više od Sitija.

Zanimljiv duel viđen je na “Emirejtsu”, gde je domaći tim slavio golovima postignutim u prvom poluvremenu, ali je Siti uspeo da se probudi i pripreti u nastavku pred 60.000 navijača.

‘Građani’ su imali veći posed lopte, ali im to na kraju nije mnogo značilo, pošto nisu imali snage za potpuni preokret.

Volkot je doveo Arsenal u vođstvo u 33. minutu sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca, Džo Hart je bio nemoćan na golu Sitija. Prednos ‘Tobdžija’ udvostručio je Žiru u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu iskosa sa pet metara, a Hart ponovo nije imao šanse protiv njega.

Siti je pokušavao da uzvrati i vrati se u meč, ali je Ture jedino uspeo da smanji rezultat sjajnim volej udarcem sa nešto više od 16 metara posle asistencije Bakarija Sanje.