Nedelja, 20.12.2015.

20:21

Primera: Tri puta po 2:0 i poraz Atletika

Fudbaleri Atletik Bilbaa, Selte i Viljareala ostvarili su pobede rezultatom 2:0, u 16. kolu španske Primere.

Getty images

Bilbao je na svom terenu pobedio ekipu Levantea, a golove su postigli San Hose u 55. i Injaki Vilijams u 82. minutu.

Atletik Bilabao je posle 16 odigranih kola sedmi na tabeli sa 24 boda, dok je Levante poslednji sa 11 bodova.

Fudbaleri Selte su u gostima savladali Granadu, takodje, sa 2:0, a golove su postigli Fabijan Orelan i Jago Aspas. Selta je četvrta na tabeli sa 31 bodom, dok je Granada na 17. mestu sa 14 bodova.

Trijumf u gostima ostvario je i Viljareal koji je slavio u San Sebastijanu. Suares je psotigao prvi gol u 27. minutu, a isti igrač je i overio pobedu svoje ekipe dva minuta pre kraja. Fudbaleri Viljareala, posle 16. kola, zauzimaju peto mesto sa 30 bodova, dok je Real Sosijedad na 13. poziciji sa 16 bodova.

U poslednjem meču runde Malaga ej pobedila Atletiko sa 1:0. Malaga je do trijumfa protiv tima Dijega Simeonea stigla u samom finišu golom Čarlsa posle voleja u 86. minutu utakmice.

Atletiko je od 56. minuta igrao bez kapitena Gabija koji je dobio žuti karton. Imali su gosti nekoliko šansi iz kontri, ali nisu ih iskoristili i na kraju su kažnjeni. Atletiko je propustio priliku da se osamostali an prvom mestu na tabeli i ostao je na 35 bodova koliko ima i Barselona uz meč manje. Ekipa Malage ostvarila je četvrtu pobedu u sezoni i sa 17 bodova se popela na 13. mesto na tabeli.