Nedelja, 13.12.2015.

22:41

Juve okrenuo Fiorentinu, sve bliže vrhu

Fudbaleri Juventusa pobedili su Fiorentinu u Torinu posle preokreta sa 3:1, u pretposlednjem meču 16. kola Serije A.

Getty images

Šampion Italije ostvario je šestu uzastpnu pobedu u domaćem šampionatu i sada je stigao do četvrtog mesta na tabeli sa 30 bodova, samo šest manje od prvoplasiranog Intera.

Juventus je do pobede stigao u samom finišu utakmice. Prvo se Mario Mandžukić deset minuta pre kraja sjajno snašao i posle odbrane golmana Fiorentine uspeo je da zatrese mrežu, a u 92. minutu Paulo Dibala je overio trijumf.

Pre toga, meč je opravdao ulogu derbija kola. Obe ekipe bile su izuzetno borbene, a Fiorentina je već u trećem minutu povela golom Josipa Iličića sa penala. Samo tri minuta kasnije izjednačio je Kvadrado koji je sjajnim udarcem glavom lobovao golmana Fiorentine.