Nedelja, 13.12.2015.

22:19

Žuta podmornica potopila 'kralja'!

Fudbaleri Viljareala pobedili su Real Madrid rezultatom 1:0, u poslednjem meču 15. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Madriđani su doživeli treći poraz u poslednjih pet mečeva u španskom prvenstvu, dok je Viljareal sasvim zasluženo stigao do drugog vezanog trijumfa.

Novim uspehom približio se na samo bod od četvrtoplasirane Selte, dok je ’Kraljevski klub’ propustio šansu da pritisne Barselonu i Atletiko Madrid, pa je ostao na 30 bodova, pet manje od vodećeg dvojca.

Ispostaviće se da je sve je bilo rešeno već u osmom minutu kada je Roberto Soldado kaznio veliku grešku hrvatskog veziste Luke Modrića.

Njemu je loptu na nekih dvadesetak metara izbio Bruno, ona je došla do Bakambua, a nekadašnji igrač Reala je šalje kroz noge Kejlora Navasa. Soldado je tako izjednačio rekord Primere Samjuela Etoa kao fudbaler koji je dao najviše pogodaka nekadašnjem klubu – ukupno pet.

Nešto kasnije Serhio Ramos imao je priliku da izjednači, ali je onda krenula serija Viljareala i promašaji Bakambua.

Drugo poluvreme pripalo je gostima, ali se Karim Benzema, Garet Bejl i Kristijano Ronaldo nisu snašli u završnici. Džonatan dos Santos verovatno je napravio faul nad Portugalcem u kaznenom prostoru prilikom jedne kontre, ali sudija Undijano Maljenko nije reagovao.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je poslednjih 10 minuta za domaći tim Viljareala i mogao je da postigne i gol, da Bakambu nije bio sebičan.